Anasayfa / Edebiyat ve Hukuk / TBB Hukukçular Arası Şiir Yarışması

TBB Hukukçular Arası Şiir Yarışması

Türkiye Barolar Birliği, 2014 Avukatlar Haftası Etkinlikleri hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda “hukuk camiasına ve topluma şiir alanında özgün eserlerin kazandırılması ve yayımlanmaya değer şiirlerin kitaplaştırılması” amacıyla hukukçular arasında bir şiir yarışması düzenleniyor. Herhangi bir konu sınırlamasının olmadığı şiir yarışmasına avukat, hakim, savcı, stajyer, hukuk fakültesi öğrencisi ya da hukukçu kimliğini taşıyan meslek çalışanları katılabilecek. Katılımcılar, üç şiire kadar şiir yollama hakkına sahip ancak daha önce başka yerde yayınlanmış veya ödül almış şiirler yarışmaya kabul edilmeyecek. Yarışmaya katılım, yalnızca eposta üzerinden yapılabiliyor. Katılım için son tarih ise 21 Şubat 2014.

Yarışma sonunda ilk üçe giren katılımcılara başarı belgesi ve para ödülü verilecek. Ayrıca yayınlanmaya değer şiirlerin sahipleri adına TEMA’ya 5’er adet fidan bağışı yapılacak.

Yarışmaya ilişkin diğer ayrıntılar ve katılım formu için: TBB Hukukçular Arası Şiir Yarışması 2014

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Hukuk Sokağı kurucusu, editörü. Avukat, arabulucu, hukukçu bilirkişi.

Ayrıca bknz.

E-İmza Tamam, Sıra KEP’te

Yargı sistemimizde son yıllarda yaşamakta olduğumuz dijital dönüşüm süreci hızlanarak devam ediyor. Elektronik imza kullanımında en …