Anasayfa / Avukat / Kredi Kartına Taksitle Vekalet Ücreti Dönemi Başladı

Kredi Kartına Taksitle Vekalet Ücreti Dönemi Başladı

Son yıllarda teknolojik atılımlarını hızlandıran Türkiye Barolar Birliği, avukatların müvekkillerinden kredi kartı ile tahsilat yapabilmeleri için E-Tahsilat Sistemini geliştirdiğini duyurdu. Yalnızca vekalet ücretleri değil, dosya tahsilatları da sistem üzerinden yapılabilecek. Şu an için World, Bonus, Axess, Paraf, Maximum ve CardFinans kartlarıyla yapılan anlaşmaya göre ödemelere 6 taksit uygulanabilecek. Hatırlanacağı üzere Maliye Bakanlığı, 29.12.2011 tarihli yazısı ile, avukatların vekalet ücreti ve dosya tahsilatlarını kredi kartı ile yapabilmelerinin önünü açan bir karar almıştı.

Şu an için avukatların web sitelerine entegre edebilecekleri sistemin çok yakında mobile taşınacağı ve böylece haciz esnasında veya dışarıda herhangi bir yerde iOS ve Android sürümleri ile cep telefonundan da tahsilat yapılabileceği duyurulmuş durumda. Yapılan tahsilat, avukatın BaroKart hesabına aktarılacak. Buradan da banka hesabına aktarım yapılabilecek. Pek çok avukat için önemli bir yere sahip olacağını düşündüğümüz uygulamaya aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Başvuru için elektronik imzanın gerekli olduğunu da belirtelim.

E-tahsilat duyuru metni.

Başvuru sayfası

Başvuru resimli anlatım

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Hukuk Sokağı kurucusu, editörü. Avukat, arabulucu, hukukçu bilirkişi.

Ayrıca bknz.

Avukatlık Kanunu Taslağı Eleştirisi

I. MADDELERE GÖRE ELEŞTİRİLER A. MADDE 4/B: YURT DIŞINDAKİ HUKUK FAKÜLTELERDEN MEZUN OLANLARIN DURUMU 1136 sayılı …

  • Burak yıldırım

    Benim maruzatım olucak.

    Şuan çalışmıyorum ve aile durumumuz çok kötü 1 tane davam var ve avukat param yok devlet fakirlik belgesi vermedi o sayede avukat isteye biliyordum eve ekmek alıcak bile paramız yok.

    Ben buradan avukat abilerime sesleniyorum. kredi kartı yada kredi vermiyorlar VERSELERDİ AVUKAT PARASINI ÖDİYEBİLECEKTİM.SENETLE avukat bulamadım varsa SENET yapabilicek avukat abilerim yardım etsin LÜTFEN ..