Anasayfa / Haber & Güncel / İÜHF Bilişim Hukuku Konferansı 6. Oturum Gerçekleştirildi

İÜHF Bilişim Hukuku Konferansı 6. Oturum Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bilişim Hukuku Kulübü tarafından düzenlenen ve alanında uzman isimlerin katıldığı Bilişim Hukuku Konferans Serisi’nin 6. ve son oturumu bugün İstanbu Üniversitesi Merkez Kampüs’te (Beyazıt) gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Akkanat’ın başkanlığında gerçekleştirilen oturumun ilk konuşmacısı Av. Serhat Koç, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser kabul edilen bilgisayar yazılımları üzerindeki maddi ve manevi haklardan, lisans sözleşmelerinden ve özgür yazılımlardan bahsetti.

İkinci konuşmacı olan Av. Şebnem Ahi, internet ortamında kişisel verilerin korunması ve bu kapsamda çok uzun yıllardır yasalaşmayı bekleyen Kişisel Verilerin Korunması Kanun Tasarısı’nın öneminden bahseden bir konuşma gerçekleştirdi. Son konuşmacı olan Türk Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Gezder ise dijital sözleşmelerin hukuki niteliğinden ve dijital sözleşmeler ile mal ve hizmet alımına ilişkin ayrıntılardan bahsetti.

Oturum sonunda konuşmacılara plaketleri verilirken katılımcılara da Bilişim Hukuku Konferans Serileri’ne katılımlarından ötürü sertifika verildi.

Konferans salonun tamamıyla dolması ve bilişim suçlarıyla ilgilenen 5 adet polisin de konferansı dinleyenler arasında yer alması oturumun güzel ayrıntılarıydı.

Yazar: Bahadırhan