Anasayfa / Haber & Güncel / Giden Yılın Ardından Yeni Yıla Umutla

Giden Yılın Ardından Yeni Yıla Umutla

Yine bir yılı geriye bıraktık temalı yazılar sürüsüne yeni yazı eklemeye gerek yok. Yeterince yaşlandık geçen yılların bilançosunu almaktan, gönülsüz muhasebecisi olduğumuz hayatı habire  yinelemekten. Lakin, güzel bir yemeğin, biten bir okul yılının, hatta bazen bir cenazenin bile ardından söylenecek bir çift kelam vardır.

Hukuk Sokağı olarak 2007 senesinde  başladığımız yolculukta, zamana ayak uydurmak gayretiyle, geçtiğimiz yıl itibariyle her zamankinden çok düşünen bir blog olmaya çalıştık. Hayatın debdebeli akışından kalan küçücük zamanlarda; hukuka, mevzuata, gündemi tetikleyen; başta avukatlar  olmak üzere hukukçuları ve hukukçu adaylarını ilgilendiren konu başlıklarına mümkün olan en hızlı ve güncel halleriyle yer vermeye çalıştık.  Ne yazık ki yaşadığımız çağ, durup dinlenmeyi, uzun uzun okumayı, düşünmeyi sevmiyor; izin de vermiyor. Bu nedenle faydalı olsun istediğimiz tüm gelişmelere dair bilgileri mümkün olduğunca kısa, anlaşılır sunmaya çalıştık sizlere. Günlük okunma sayımız, olumlu geri dönüşleriniz sayesinde aynı inançla devam ettik.

Ülkemiz belki tarihinin en karanlık, en zorlu sınavlarından geçiyor. Elbet  kötü zamanların pek çoğuna tanıklık ettik. Ancak hukukun bu kadar örselendiği, en temel insan haklarının bu denli çiğnendiği, hak ve özgürlük arayışının bu ölçüde cezalandırıldığı bir başka dönemle kıyaslayamıyoruz içinde bulunduğumuz zamanı ne acıdır. Bu nedenlerledir ki, yeni yılın hepimiz için adil savunma hakkına saygılı, hukukun hür bir şekilde yaşam alanı bulduğu, zorbalığın değil hoşgörü ve hakkaniyetin değer kazandığı bir yıl olmasını diliyor, yine yeni yılın bizler için sağlık, mutluluk, vicdan rahatlığı, özgürlüklerimiz için mücadele etmediğimiz; hür bir ortamda ülkemizi içinde  bulunduğu karanlık günlerden çıkarmak için bilinçli bir şekilde üretmeye, iyileştirmeye gayret ettiğimiz bir yıl olmasını diliyoruz.  Sağlıcakla kalın, bizi okumaya; bizimle olmaya devam edin. İyi Seneler!..

 

Yazar: Görkem Tan

Görkem Tan
Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Avukat, Blogger.