Anasayfa / Avukat / Barolar Birliği, KEP Satışına Başladı

Barolar Birliği, KEP Satışına Başladı

Türkiye Barolar Birliği, 12.11.2014 günü yolladığı SMS ile avukatlara Kayıtlı Elektronik Posta satışına başladığını duyurdu. Türkiye Noterler Birliği KEP hizmetiyle anlaşmalı olarak yapılacak satış için özel bir sayfa da oluşturuldu. Kayıtlı Elektronik Posta hizmetini tanıtıcı kitapçık ve videolara da yer verilen sayfadan KEP başvurusu yapılabiliyor. Ancak başvuru sırasında elektronik imzanızın veya mobil imzanızın da yanınızda olması gerekiyor.

KEP hizmetinde 24 posta alabilme ve 24 posta gönderebilme hakkının yanı sıra, gelen postaları SMS veya email yoluyla bildirim seçeneği bulunuyor.  Posta kutusu kapasitesi 500 MB. Ancak ek satın almalarla bunlar arttırılabiliyor. Biri 1 yıllık, diğeri 3 yıllık olmak üzere iki ayrı paket sunuluyor. Küçük, orta ve büyük paket seçimi de yapılabiliyor. İlk satın alım sırasında 1 yıllık küçük paket için ödenecek ücret ise 66,38 TL.

Başvuru için: kep.barobirlik.org.tr

Yazar: Av. Aydoğan TAN

Av. Aydoğan TAN
Hukuk Sokağı kurucusu, editörü. Avukat, arabulucu, hukukçu bilirkişi.

Ayrıca bknz.

E-İmza Tamam, Sıra KEP’te

Yargı sistemimizde son yıllarda yaşamakta olduğumuz dijital dönüşüm süreci hızlanarak devam ediyor. Elektronik imza kullanımında en …