1. Hata:Verdiğiniz sözleri tutmayabilirsiniz. Güvenilir olmak zorunda değilsiniz. Sizle çalışmak istiyorlarsa sizin kurallarınızla oynamak zorundalar. Ne halleri varsa görsünler.
 2. Hata:Yanınızda çalışan insanları sürekli işten çıkarma tehdidiyle çalıştırın. En ufak hatalarında gözlerinin yaşına bakmayın. Kapı dışarı edin. Dışarısı iş arayan insanlarla dolu. Ne zorluğu olabilir ki, sıfırdan yeni birine iş öğretmenin.
 3. Hata:Faturalarınızı geç ödeyin. Sizden para tahsil etmek çok zor olsun. Tedarikçilerinizi inletin. Bırakın hakkınızda ileri geri konuşsunlar. Çevrelerine sizden bahsetsinler.
 4. Hata:Toplantılara geç gelin. Bu sizin daha mühim bir kişilik olduğunuzun işaretedir. Birini beklettiğinizde, çok yoğun olduğunuzu düşüneceklerdir. Mümkün olduğunca geç girin salona. İnsanların diş gıcırdatmalarını ve homurtularını bu oyunun bir parçası olarak görün.
 5. Hata:Gelen telefonlara geç dönün veya geç saatte gelenlere ise hiç dönmeyin. Mesai saatlerinde arasaymış, ne oluyoruz deyin.
 6. Hata:Bir belge talep edildiğinde hemen göndermeyin. Çok yoğun olduğunuzu anlasınlar.
 7. Hata:Ofise kırtasiye mi alınacak. En ufak işler için bile sayfalarca sözleşmeler hazırlayın ve karşı tarafa imzalaması için baskı yapın. Güvensiz bir tip olduğunuzu dünya aleme gösterin.
 8. Hata:Pazarlık yaparken tedarikçilerinizin ciğerini sökün. En düşük fiyatın peşinde koşun. Kaliteli ürün veya hizmet şart değil ama bu imkânsız fiyata olursa tabii ki güzel deyin.
 9. Hata: Müvekkillerinize kendi sorunlarınızdan bahsedin. Ağlayın durun. Sizin de aslında bir kurban olduğunuzu görmelerini sağlayın. Bu şekilde sizden çok indirim istemezler, üstünüze çok gelmezler.
 10. Hata: Mükemmellik peşinde koşun ve onu elde edene kadar çalışın, çalıştırın. Ufacık hataları bile bulun, sürekli eleştirel olun.
 11. Hata: Kendi yaptığınız hataları müvekkilin üzerine atın. Hata yapsanız da asla belli etmeyin. Örtbas edin, müvekkilden gizleyin.
 12. Hata: Müvekkile çaktırmadan ilgili ilgisiz ofis masraflarını yükleyin. Aradan birkaç fatura kaçmış kimsenin ruhu duymaz deyin.

www.tarkankarabel.com

www.lawmarketing-tr.com